Na zdrowie

Wielu osób nie stosuje dostatecznie zbilansowanej diety, żeby zapewnić wszystkie niezbędne witaminy, co doprowadziło do boomu branży środków wielowitaminowych. Środki wielowitaminowe są dostępne w wielu rozmaitych postaciach, w tym tabletek, kapsułek żelowych, a nawet płynów. Oczywiście oczywistą zaletą wypływającą z korzystania z suplementów wielowitaminowych jest komfort. O wiele łatwiej jest przyjąć jedną dawkę takiego preparatu, który zawiera wszystkie potrzebne witaminy, w porównaniu z przyjmowaniem wielu różnych preparatów.

Witamina D jest jedyną witaminą, która nie jest zdobywana ze konsumowanych pokarmów. Witamina D jest uzyskiwana przez skórę wystawioną na promienie Słońca. Również pewne produkty spożywcze zawierają witaminę D. Można też witaminę D uzupełniać poprzez suplementowanie.

Albowiem gotowanie usuwa niemało składników odżywczych i witamin z jedzenia, nieuchronnie rozpoczynasz odżywiać swój organizm tym, czego potrzebuje, gdy rezygnujesz z gotowania jedzenia i zaczynasz spożywać żywność surową.

tabletki na odchudzanie

Spożywanie surowych potraw dynamizuje metabolizm. Trawienie surowego jedzenia zabiera trochę więcej energii, ale z powodu korzyści warto wybrać przynajmniej częściowo surową dietę.

Witamina A pełni sporo funkcji w organizmie, w tym utrzymywanie zdrowych oczu, wspieranie wzrostu komórek, a także wspieranie układu odpornościowego. Witamina A jest nie tylko wchłaniana bezpośrednio, ale jest również generowana przez organizm w wyniku przekształcenia beta-karotenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *